Hlava O KVH ČSLA a našich aktivitách ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci O KVH ČSLA a našich aktivitách ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci O KVH ČSLA a našich aktivitách ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci O KVH ČSLA a našich aktivitách ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

Akce Klubu vojenské historie ČSLA

Akce Klubu vojenské historie ČSLA

Akce Klubu vojenské historie ČSLA

 

 

 

AKTUÁLNĚ Z KVH ČSLA


NAVŠTIVTE MUZEUM ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY
otevřeno v neděli 28. července 2019 od 14:00 - 17:00 hod.

Pro účely cvičení a mimo komunikace samozřejmě ;) jsme pořídili značky pro naši techniku. Příště už snad bez nepatřičných veteránských značek.

 

Zdárně jsmě prošli atestací na všechna čtyři veteránská vozidla. Nyní musíme ještě pořešit a hlavně uhradit povinné ručení.

 

Pro účely průzkumáckých cvičení jsme pořídili R255PP, které bylo používáno k vyhledávání schozených kontejnerů. V plánu je přestavba radiostanice na klasickou lišku, se kterou se během cvičení bude vyhledávat "shozený" materiál. Podobný plán máme i s MRP určeným k vyhledávání radarů.

 

Pohled na zaparkovanou techniku. Houfnici v popředí bude nutné o pár metrů přemístit, abychom mohli zaparkovat i SKP11 do jedné řady. Každé silné ruky bude třeba.

 

V měsíci únoru došlo k pokácení ořechu, který stál v muzeu. Byl ve velmi špatném stavu. Uvolnilo se tak místo k parkování techniky a vybudování přístřešku, které nás v nejbližší době čeká. Technika na dešti a slunci velmi trpí.

 

Pro účely týlového zabezpeční našich akcí jsme pořídili polní kuchyň PK50. Připravujeme předělávky na plyn. Čeká nás pořízení hořáků, vyčištění vnitřku, výroba pekáče a odstranění nafouklé hliníkové bandasky, ve které někdo nechal zmrsnout vodu.

 

Přestavba soupravy RF-10 pro provoz ve vozidlech na stanici CB pro účely cvičení

 

Pro účely cvičení připravujeme i vojenské knížky. Připravte si průkazkové foto a posílejte na kvh@csla.cz.

 


FORUM FACEBOOK YOUTUBE E-MAIL

TOPlist

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie
zde uveřejněné podléhají licenci
Creative Commons BY-NC-ND

Na základě výzvy našich návštěvníků uvádíme číslo účtu na dobrovolné příspěvky pro podporu našich aktivit. Za jakoukoliv částku předem děkujeme.
670100-2210158796/6210

QR kód pro platební příkaz ve Vaší bankovní aplikaci v mobilu pro automatické vyplnění čísla účtu.

 

Za podporu našich aktivit děkujeme

         

KLUB VOJENSKÉ HISTORIE ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
| Akce klubové | Akce veřejné | Akce pro děti | Muzeum | Opravy pomníků | Spolupráce s AČR | ČSLA.cz | Technika | Info pro členy a zájemce |

 

 

FORUM FACEBOOK YOUTUBE E-MAIL