ZBRANĚ Pusky ZBRANĚ Pusky

MUZEUM ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY

KVH ČSLA se již několik let zabývá myšlenkou klubového muzea, kde by bylo možné prezentovat historii Československé armády. Za dobu naší existence členové klubu shromáždili řadu zajímavých exponátů a ucelených sbírek výstroje a výzbroje, které až na malé výstavky pořádané při různých příležitostech nemáme možnost zpřístupnit. Protože si myslíme, že by bylo škoda mít tyto věci uloženy ve skladu bez dalšího užitku, rozhodli jsme se je zpřístupnit veřejnosti formou muzea.

Po dlouhé době hledání vhodného objektu nám v tomto směru vyšlo vstříc vedení města Kolína, které nám poskytlo prostory bývalé restaurace, která již několik let není využívaná.

V současné době se tak pouštíme do náročné rekonstrukce objektu a budeme se snažit, byť i provizorně, co nejdříve muzeum zpřístupnit. Vše samozřejmě bude záležet na ochotných rukou dobrovolníků i financích, které se nám podaří sehnat.

Více informací jsme pro vás připravili na internetových stránkách http://muzeum.csla.cz, kde vás budeme informovat i o aktuálním dění v muzeu.

Držte nám palce nebo nám přijďte pomoc ;-).


 

 

 

 

 

 

 

Výzva

Máte zájem o SPOLUPRÁCI,
výměnu odkazů apod.?

Kontaktujte nás na kvh@csla.cz

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI


TOPlist


Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-SA

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz